Marco Rossi’den Türkiye’ye övgü dolu sözler

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) öncesi Puskas Arena’da Macaristan ile karşı karşıya gelecek.

Bu müsabaka öncesi Macaristan A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Marco Rossi, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Türkiye çok modern ve agresif bir şekilde futbol oynuyor”

Vincenzo Montella’nın, Türkiye’de teknik direktörlük göreve geldiğinden bu yana çok iyi performans gösterdiğine değinerek sözlerine başlayan Rossi, “Türkiye çok modern ve agresif bir şekilde futbol oynuyor. Çok yetenekli ve ofansif oynayan oyunculara sahipler. İtalyan teknik direktörler için bu tutku çok önemli. Biz bu maçı önemli bir test olarak görüyoruz. Katılacağımız Avrupa Şampiyonası için önemli bir prova olacak” ifadelerini kullandı.

“Türkiye büyük bir sürpriz yapabilir”

EURO 2024’te Türkiye ve Macaristan’ın sürpriz yapabileceğini dile getiren tecrübeli teknik adam, “Macaristan 1950’de altın jenerasyonu yaşadı. Ondan sonra da zaman zaman iyi performanslar gösterdi. Son olarak 1986’da Dünya Kupası’na katıldık. Bu Avrupa Şampiyonası’nda Macaristan ve Türkiye sürpriz takımlar olabilir. Özellikle Türkiye’den bahsediyorsak Türkiye büyük bir sürpriz yapabilir. Macaristan için ise böyle bir başarı için çok iyi performans göstermemiz gerek” şeklinde konuştu.


Peter Gulacsi: “Türk Milli Takımı’nda çok yetenekli oyuncu var”

Macaristan Milli Takımının kalecisi Peter Gulacsi ise yarın tutkulu bir futbol ortaya koyarak galip gelmek istediklerini vurguladı ve şöyle konuştu:

“Türk Milli Takımı son dönemde çok gelişti, özellikle Montella’nın takımın başına geçmesinden sonra. Türkiye çok güçlü bir ekip. Son dönemde Türkiye, çok disiplinli ve iyi bir görüntü veriyor. Kulübüm Leipzig ile Beşiktaş’a karşı oynadım. Türk Milli Takımı’nda da çok yetenekli oyuncular var. Bundesliga’da da çok fazla Türk oyuncu var. Türk futbolu hakkında oldukça bilgi sahibiyim. Son yıllarda Macaristan olarak Türkiye’ye karşı çok maç oynadık. Yarınki maç bambaşka olacak. Çok büyük bir tutkuyla oynamayı planlıyoruz. Antrenmanlarda uyguladığımız sistemi uygulamaya çalışacağız. Yarın da kazanmak için elimizden geleni yapacağız.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x